Individuali terapija


Tai terapeuto ir pas jį besikreipiančio asmens susitikimas. Šio susitikimo priežastys paprastai yra dvi: skausmas ir nerimas. C.S.Lewis rašė, jog pirmasis jų priklauso praeičiai, o antrasis ateičiai. Abu jie kreipia nuo dabarties, kurioje tik ir gali įvykti tikrasis susitikimas su savimi ir pamažu vykstantis gijimas bei leidimas sau būti. Tiek nerimas, tiek skausmas gali turėti labai įvairias priežastis ir išraiškas:

  • Kūniškas: fizinės kūno traumos ar susirgimai, kūno pokyčiai paauglystės, nėštumo ar laikotarpio po gimdymo metu; seksualumo klausimai; neaiškios kilmės skausmai, nuovargis, miego sutrikimai.
  • Emocines: praeityje išgyventos emocinės traumos; netektys; skausmingos vidinės ar išorinės patirtys.
  • Santykių: nemeilė sau; troškimas turėti kitokį kūną; santykiai su tėvais; praeities santykių skausmingumas; poroje ar su vaikais išgyvenama krizė; vienišumas, nepritapimo jausmas.
  • Pasirinkimo: dvejonės dėl profesijos; buvimą artimame santykyje su kitu ir įsipareigojimą supanti nežinia; svarstymai  dėl tėvystės. 
  • Terapinio susitikimo priežastis gali būti ir tokia: „viskas lyg ir gerai, tik.....“


Individualios terapijos, per kurią kviečiame susitikti su savo skausmu, nerimu, o galiausiai savimi, pagrindas yra į kūną orientuota terapija. Stiprūs, skausmingi išgyvenimai, fizinės ar emocinės traumos išgyvenamos dabartyje ar patirtos vaikystėje, turi polinkį skaldyti asmenį į atskiras dalis. Jos skaido įvairiausiais būdai. Atskiria kūną, protą ir jausmus vieną nuo kito. Neleidžia pajusti kūno vientisumo. Imame norėti būti tik geri, sėkmingi, pozityvūs, o susidūrę su priešinga patirtimi nusiviliame savimi ir kitais.

Į kūną orientuota terapija yra vienas iš būdu „surinkti save“. Kūnas ateina į pagalbą kuriant terapinį santykį ir santykį su savimi. Nes būtent šie dalykai yra vieni pagrindinių, norint išgyventi tai, kas mums skauda ar kelia baimę. Terapija dažniausiai vykta visoje erdvėje, paprastai vilkint laisvus rūbus, sėdint ant grindų, terapijos metu laisvai keičiant vietą, leidžiant judėti ne tik mintims ir jausmams, bet ir kūnui.   


Susisiekti su Vėjūne
Parašykite
Paskambinkite
Žemėlapis
Apie